• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

EEG BAZLI ANDULASYON-BİOFEEDBACK TERAPİ SİSTEMİ HAKKINDA

EEG BAZLI ANDULASYON-BİOFEEDBACK TERAPİ SİSTEMİ HAKKINDA

 Biofeedback nedir ?

 Biofeedback vücut sistemleri hakkında bilgi sağlayan elektro fizyolojik cihazlar yardımı ile toplanan bilgilerin düzenlenmesi yolu ile bu fizyolojik fonksiyonların irade yolu ile düzenlenmesi regüle edilmesi demektir.

 Kontrol edilebilir bu süreçler arasında beyin dalgalarını , kas tonusunu , deri iletkenliğini , kalp hızını ve ağrı algısını sayabiliriz.

 Biofeedback sağlık ve performansı artırmak için kullanılabilir  ve oluşan fizyolojik değişiklikler , genellikle düşünce, duygu ve davranış değişiklikleri ile birlikte meydana gelir.  Biofeedback’in ayrıca baş ağrısı ve migren tedavisinde de  etkili olduğu bulunmuştur

 Terapi nasıl işler :

 HHP Tıbbi Masaj Sistemi ile Andullation tedavisi, hücre metabolizmasını uyarır, hücre yapılarının mekanik uyarımına neden olur . Bu durumda,  andullation tedavisi çeşitli doku türlerinde iyileşmeye yüksek derecede katkıda bulunabilir

 Mekanik titreşimlerin hücrede  rezonans ilkelerine dayanan bir hücresel indirgenmiş enerji restorasyonuna yol açtığı  ve hücrenin ilgili biyolojik bilgi içeriğini düzenlediği bilinen bir gerçektir. Hücre zarı gerilimin artması nedeni ile hücre zarından iyon akımlarının hızları da artmaktadır. Bu tedavi şekli özellikle cilt düzey dokusunda mekanik değişikliklere yol açan  titreşimleri ( 20 - 80Hz) nedeni ile de yenilikçi bir masaj yöntemidir . Belirli bir duyusal sinir ucunun ,Pacini meccano reseptörleri , bu mekanik deri deformasyonlara karşı çok hızlı cevap vermekte  ve saniyede 700 titreşim yapabilmektedir. Mekanik titreşim enerjisi ise 60 m / sn - elektriksel sinir darbeleri  haline dönüşmekte ; hücre zarı seviyesinde ise bu  elektrik impulsları kimyasal uyaranlara dönüştürülüp kas hücreleri ile doğrudan temas halinde olan organa etki etmektedir.

 Andullation tedavisi çift yönlü bir elektriksel aktivite izler; oksijen , iyonlar , gıda maddeleri ve benzeri gerekli maddelerin  nakillerini artırma yolu ile hücre zarı boyunca tüm mevcut taşıma mekanizmalarının bir optimizasyonunu oluşturur.

 Aynı zamanda, hücrede ( mitokondri) olarak bilinen enerji jeneratörlerin biyokimyasal süreçler olan ( Krebs döngüsü ve oksidatif fosforilasyon ) üzerinden enerji ( ATP) yi daha çok  üretebilmesi için uyarılırmasını sağlar. Hücre enerjindeki  bu artış, ya da restorasyon yoğun bir çok metabolik süreci aktive eder.

 Bu nedenle  andullation terapisi  önemli sayıda doku ve organlarda hücrelerin canlandırılması katkıda bulunur.

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Videolar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret4484
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466